Dom do wynajęcia

Google Translate

Polish Czech English French German Italian Russian Spanish
sound by Jbgmusic
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Narty i biegówki

Zima w naszym regionie przychodzi z początkiem grudnia i trwa w niektórych rejonach do końca kwietnia (region Pradziada).

Jak tylko spadnie pierwszy śnieg na narciarzy czekają liczne dobrze przygotowane stoki i nowoczesne wyciągi. Stoki są zróżnicowane i zadowolą zarówno poczatkujących jak i zaawansowanych narciarzy. Ośrodki posiadają infrastrukturę gastronomiczną oraz wypożyczalnie sprzętu narciarskiego wraz ze szkółkami narciarskimi .

W naszych okolicach zima w górach to także narty biegowe, już na okolicznych polach można spotkać założone ślady do klasyka, ale prawdziwa przygoda zaczyna się w wyższych partiach gór. Dla początkujący biegaczy idealne są płaskie przestrzenie pobliskiego Rejvizu oraz zaciszne trasy wokół klimatycznego schroniska na Paprsku, bardzo malownicza jest trasa po głównym grzbiecie Jeseników z widokiem na Pradziada. W kole PTTK w Głuchołazach jest kilku miłośników narciarstwa biegowego , którzy służą swoją wiedzą i posiadają uprawnienia instruktorów .

Polecamy także rakiety śnieżne i przejście w nich masywu Śnieżnika lub Hrubego Jesenika.

Więcej na temat biegówek znajdziecie Państwo pod tymi linkami

Dokładny opis ośrodków narciarskich w Jesenikach znajdziecie Państwo na stronie http://www.holidayinfo.cz/zima/ tutaj również znajdują się uaktualnianie informacje na temat warunków narciarskich.

Kilka naszych subiektywnych uwag ….

Dla osób początkujących i rodzin polecamy

Najbardziej nowoczesne centrum narciarskie i najdłuższe trasy narciarskie znajdują się w Kouty nad Desnou http://www.kouty.cz/pl

Oświetlone stoki i nocne jeżdżenie na nartach oferują

Dla zaawansowanych polecamy

Zapraszamy.